Hakkımızda

Can Klima Teknik mekanik taahhüt ve tekstil fabrikaları için havalandırma sistemleri üreten Sönmez Metal’in 30 yıllık tecrübesi ve uzman mühendislik kadrosunun güvencesiyle, 2007 yılında Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Sistemlerinin imalatı, bakımı ve onarımını yapmak üzere kurulmuştur.

Can Klima Teknik kısa süre içerisinde HVAC piyasasında rekabetçi bir rol oynamaya başlamış ve 2017 yılında kurduğu Ar-Ge merkeziyle teknoloji üreten ve geliştiren bir şirket olma yolunda ilk adımı atmıştır.

Amerikan merkezli TRANE firmasıyla yapılan satış sözleşmesiyle yurtdışı pazarında önemli bir konuma sahip olan Can Klima Teknik HVAC sistemleri alanında yurtiçinde ve yurtdışı pazarlarında aranan isim olmayı başarmıştır.

İlerleyen yıllarda konfor, hijyen ve endüstriyel uygulama alanlarında; otel, alışveriş merkezleri, havalimanları, iş merkezleri, hastane, ilaç üretim tesisleri, laboratuvarların ve veri merkezlerinin iklimlendirilmesi ile firmamız hizmet ağını ve kalitesi artırarak büyümeye devam etmiştir.

Bugün itibari ile kapasitesi 1.000 m3/h ile 300.000 m3/h arasında değişen EUROVENT sertifikasına sahip klima santralleri Can Klima Teknik bünyesinde üretilmekte ve gerek yurtiçi gerekse yurtdışı pazarlarında geniş bir yelpazede satışa sunulmaktadır.